تبلیغات
c60 - هم چو درخت سایه و رحمت خود را ببخشید
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : جمعه 2 تیر 1391

لژیون روز شنبه

به استادی خانم فریده

موضوع:آیا خودم را می بخشم؟چه اتفاقی باید بیفتد تا خودم و دیگران را ببخشم؟

تعداد حاضرین:12 نفر

 

 

81509099858467435032.jpg

 

 

در آغاز خانم فریده پس از احوال پرسی و شنیدن صحبت دوستان،تکلیفی را که طیق معمول همیشه به صورت جداگانه داشتیم از وادی گرفته تا دستور جلسه لژیون بررسی کردند و بعد راجع به دستور جلسه ،دوستان مشارکت کردند که خلاصه ای از د ستور جلسه را ارائه می دهم.

 

همسفر پروین:در گذشت و عفو احساس خوبی به دست می آوریم و به سطح بالایی از انرژی می رسیم،اعتقاد دارم انسان ها با بخشیدن و ارتباط عمیق با درونشان قادر خواهند بودحتی فرآیند پیر شدن را به تأخیر بیندازند.کسانی که به وضعیت درونشان گله دارند وخشم و نفرت نیز باعث جدایی از قدرت شگفت انگیز درونشان می گردد.انسان بزرگ کسی است که قلب کودکانه دارد و همه چیز را سریع می بخشد.خیلی بد است که فرد از خودش بدش بیاید حتی برای مدت کوتاه.

 

همسفر مهین:همسر من فرد بسیار ایده آلی بود اما من قسمت هایی از گذشته و ایشان را نمی توانم ببخشم و تصور می کنم شاید به دلیل مشغله بسیار ایشان و کم وقت گذاشتن ایشان برای خانواده فرزندم دچار اعتیاد شد.

خانم فریده در جواب ایشان فرمودند:همسر شما بنا به شغلش به ریشه کنی اعتیاد کمک می کردند و شما نیز باید با حضورتان در کنگره و اجرایی کردن آموزش ها پیرو راه ایشان باشید و رسالت ایشان را به سرانجام برسانید شما باید به واسطه ی فرزندت در وادی اعتیاد قرار می گرفتی و برای رشد خودت آموزش می دیدی رهایی فرزندتان اگرچه مهم است اما مهم تر رهایی شماست پس گذشته را ببخشید تا بتوانید به سمت جلو پیش روید درون را از این همه بغض و کینه خالی کنید تا صدای درون را بهتر بشنوید رها شوید از نفرت و خشم.

همسفر آمنه:شکسپیر می گوید؛ دیگران را ببخش ،نه به این خاطر که آن ها سزاوار بخشیدن هستند بلکه به این خاطر که تو سزاوار آرامشی.کسی که خودش را نبخشد ،دیگرا ن را نمی تواند ببخشد باید هر چه در گذشته  هست بخشید تا بتوان در حال زندگی کرد.

بقیه همسفران گفتند:نمی توانند دیگران را ببخشند چون به آن ها بی احترامی شده و یکی دیگر از همسفران گفت:از زمانی که درباره ی این مسئله فکر کردم و حتی با خانم فریده صخبت کردم فهمیدم مشکل کارم کجاست و گره هایم باز شده و خود را راحت تر بخشیدم.

خانم فریده:وقتی ما دیگران و خودمان را نمی بخشیم ،از دیگران جدا می مانیم،پس مشرکیم.باید با خودمان صلح کنیم و پیوند داشته باشیم وقتی خشم ونفرت داریم و دیگران را نمی بخشیم عمرمان کوتاه می شود،زمانی که خشم و کینه داریم و به آرامش خود توجه نمی کنیم یک قطره جدا مانده از دریاییم که خدا را هم دوست نداریم و او هم ما را دوست ندارد و زمانی که از کسی نفرت به دل نداریم تنها نیستیم..

لبخند کمترین چیزی است که از وجود خود به دیگران می بخشیم و بزرگترین بخشش این است که ما از وجود خود به دیگران ببخشیم؛از وقتمون و عمرمون.وقتی کسی خشم ما را برانگیخت یعنی صفتی درون ما بوده و باعث شده یک آدم مثل خودمان در مسیرمان بیاید تا ما عیب خود را ببینیم و متعادل شویم پس ممنون او هم می شویم . هم چو درخت سایه و رحمت خود را به دیگران ببخشید.

و در آخر به زیبایی دسته ها را در هم حلقه و قلب ها  را  نیز بی هیچ نفرتی به هم پیوند دادیم و دعا کردیم که  خداوند هر چه تمام تر ما را از نفرت به سمت عشق  هدایت کند.

آمـــــین
طبقه بندی: اخبارلژیون،  مشارکت همسفران، 
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ