تبلیغات
c60 - صبر داشته باش،تفکر کن،حرکت کن
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : جمعه 17 شهریور 1391

لطفاْ خودتان را معرفی کنید.

سلام دوستان فریده هستم؛کمک راهنما، یک همسفر.

آنتی ایکس مصرفی مسافرم تریاک، روش درمان دی اس تی،داروی مصرفی اپیوم .

10 سال است به کنگره می آییم و دوره درمان 8 ماه و 17 روز طول کشید و رهایی 9 سال و 17 ماه و چند روز می باشد.

از قبل از آمدنتان به کنگره بگویید.

آن زمان من متوجه شده بودم که راه های موجود مثل کپسول و… راه گشا نیست و لی فکر می کردم درمان کار ساده ای است؛ این که شخص اگر اراده کند ،دگر نمی کشد، اما به مرور زمان با خواست عباس و رنجی که او برای درمان می کشید پی بردم داستان چیز دیگری است و از خداوند می خواستم راه را نشانمان بدهد و این وضع ادامه داشت دو بار در سال سقوط آزاد می رفت و من دگر از درمان او نا امید شده بودم ولی هیچ وقت به جدایی فکر نکردم چرا که از همان موقع اعتقاد داشتم خانواده هایی که تنها هستند زودتر شکست می خورند.

چگونه با کنگره آشنا شدید و چه چیز باعث شد درمان در کنگره را پیدا کنید ؟

خواست عباس برای درمان بسیار قوی بود و تلاش می کرد و پیرامون اعتیاد و تاریخ تریاک به مطالعه می پرداخت و در همین رفت و آمدها و مطالعات با" کنگره 60" و "ان ای" در همایشی که در پارک اندیشه راجع به اعتیاد بود آشنا شد و بعد حضور در جلسات "ان ای" کنگره را نهایتاً انتخاب کرد.

چرا باید در کنگره بود؟

کنگره مثل هوا و نفس کشیدن است ،مگر می شود بدون این که چیز تازه ای یاد بگیریم زنده بمانیم؟قبل از آمدنم به کنگره هیچ امیدی نداشتم و از خودم راضی نبودم و می دانستم باید اوضاع فرق کند و وقتی به کنگره آمدم در پی همین آموزش ها و متفاوت شدنم و حال خوش در کنگره ماندم و با توجه به علوم مختلفی که همواره هست من علم کنگره را ترجیح می دهم ،من جدایی از کنگره را ترجیح نمی دهم حتی اگر از حضور ناتوان شوم.

کدام پیام را بیشتر دوست دارید؟چرا؟

پیام سفر اول و دوم .مخصوصاً اول چون روزی که مسافرم گفت ما باید تا آخر مسیر با تریاک سفر کنیم من باور نکردم اما زمانی که خودم به کنگره رفتم و پیام سفر اول را شنیدم ،فهمیدم این جا حرفی برای گفتن دارد،"این که همسفر تو بر مرکبی نشسته ای که گرچه دیر به مقصد می رسی اما سالم و کامیاب خواهی رسید پس عجله نکن و در جای خود بنشین و تا مقصد به آن چه علاقه داری مشغول باش". و گر در خانه کسی هست مرا یک حرف بس است و در خانه ی من هم کسی بود و همین یک حرف برای ادامه ی مسیر کافی.

در درمان چه چیز لازم و ضروری است؟

پشتکار در اجرای فرمان راهنما و اصرار برای رسیدن به درمان و حال خوش.

کدام مثلث را بیشتر دوست دارید؟

مثلث عقل عشق ایمان و مثلث سایه جاذبه و حس را نیز دوست دارم

از کدام جایگاه به حال خوش بیشتری می رسید؟ و کدام سخت تر است؟مرزبانی یا کمک راهنمایی

کمک راهنمایی برای من حال خوش بیشتری دارد و مرزبانی سخت تر است.

اگر خیلی کوتاه تجربه ی 10 سالتون در کنگره رابخواهیدبه مخاطبانتان بگویید چه می گویید ؟ صبر داشته باش،تفکر کن و حرکت کن.

موانع درمان در کنگره 60 را چه می دانید؟نداشتن خواست قوی برای درمان و لذت بردن از اعتیاد وبعد از طی این مراحل همواره ترس،منیت،نا امیدی در مسیر درمان هست و باعث افعال نادرست در هر جایگاهی می شود حتی سفر دوم.

مرز کحاست و مرزبان کیست؟

مرز :حدو حدودهایی که در کنگره برای درمان هست و باید مراعات کرد.

مرزبان :کسی است که مراقب است حرمت ها نشکند و خودش هم باید رعایت کند و مرزبان های دوره ی قبل بعد از طی دوره ی مرزبانی ملزم به رعایت این قوانین همچنان هستند ،در آخر پیام حرمت می خوانیم که رعایت کردن این حرمت ها بر دیده بان،مرزبان،نگهبان جلسه،کمک راهنما و نگهبان نظم و مهماندار نیز الزامی است و این شامل همه ی افراد کنگره می شود چون می توانند هم مهماندار و هم نگهبان نظم باشند.

عمل سالم از دیدگاه یک مرزبان چیست؟

گاهی اوقات گوشزد یک عمل سالم باعث رنجش و ناراحتی دیگری می شود اما حتی خود شخص هم نمی داند آن چیزی که باعث ناراحتی اش شده برایش بهتر است مثلاْ کمک راهنمایی که بیش از اندازه رهجو می گیرد نمی داند باید انرژی بیشتری بگذارد و کم می آورد و ممکن است حال خود و رهجوهایش خراب شود و وقتی مرزبان این را می بیند و یاد آور می شود باید عمل سالم را کمک راهنما هم تشخیص دهد ،بپذیرد واجرا کند.

عمل سالم چه نقشی در درمان دارد؟

عمل سالم به نوعی رعایت قوانین و حرمت هاست ،شاید فکر کنیم این قوانین خیلی قوانین مهمی نیست و این جا تنها محلی برای درمان اعتیاد است، اما به تجربه ثابت شده معمولا کسانی که قوانین را رعایت نمی کنند و حتی باعث حال بد در دیگران می شوند به مرور از کنگره دور می شوند .

رشته ورزشی شما چیست؟

در آغاز والیبال و تیر و کمان اما الان کمتر این دو ورزش را دنبال می کنم و شنا و پیاده روی انجام می دهم.

نظر شما نسبت به کلید واژه های زیر چیست؟سبت به کلید واژه های زیر چیست؟

حاشیه>همه ی کارهایی که باعث شود شخص از درمان دور شود،هدف اصلی کنگره این است که یک نفر به درمان برسد.و در سفر دوم حاشیه مقایسه کردن خود با دیگران و قضاوت آنان است.

همسفر>کسی است که همه ی رنج و تخریب های مواد مخدر را می چشد ولی از خود مواد لذتی نمی برد،همیشه همراه و همگام مسافرش است و خود را سپر تیرهایی که مانع رسیدن آن ها به رهایی و درمان است می کند و برای مرتفع کردن و هموار کردن راه تلاش می کند.

فرمان>آن چیزی که باید اجرا شود.

راهنما>مسکن،آرام بخش،کوه صبر که همه ی رنج ها را می بیند ولی در عین حال برای خیلی از مشکلات نمی تواند کاری کند چون لازم نیست بلکه مسافر و همسفر خود باید موانع و سدها را کنار گذارند و راه را بیابند.

حرمت ها و قوانین>رعایت آن باعث امنیت خود ما می شود،چنان چه همه ی ما قوانین را رعایت کنیم کسی که تازه وارد است نیز هم چون ما با خیال راحت روی صندلی می نشیند و نگران این نیست که بد، راهنمایی شود و یا آدم های بدی در کنارش قرار گیرند و راحت به درمانش می پردازد.

صحبت آخر>>

وادی 9:"بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه ی عمل حرکت بنمایید و بر زمین و سما توجه کنید.با اندیشه ی ژرف خود به رحمت ماورا ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما دست همیاری شما را خواهد داد.آن گاه بذر نیکو بکار و یا تخم و دانه با ارزش.هم قوت کافی و هم سایبان هایتان بر افراشته خواهد شد.پس آن کنیم که فرمان است" و من هم در ادامه می گویم نه تنها در مسیر درمان بلکه در هر مسیری اگر با قدرت و قوت تلاش کنید و پی گیری نمایید قطعاً موفق می شوید.

با احترام :همسفر آمنهارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ