تبلیغات
c60 - گویند که سنگ لعل شود در مقام صبر...
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 27 مهر 1391

گویند که سنگ لعل شود در مقام صبر       آری شود ولیک به خون جگر شود


 

آرامش؛چند لحظه نفس عمیق می کشم،چشم هایم را می بندم و به زیباترین واژه می اندیشم؛آرامش.

شنیده اید که می گویند سهم هر کس از هستی به وسعت قلب او و پاکی آن است؟،سهم من و ما از آرا مش چه قدر است؟

آرامش؛فاخرانه ترین لباس به تن داشتن نیست

آرامش؛جاه و مقام نیست.

آرامش؛به داشتن سیم و زر و استادی شاگردی نیست.

آرامش به ذهنی آسوده و قلبی آرام و مطمئن می باشد.
آرامش نشاندن لبخند به لب عزیز و پرورش گل بر شاخسار ،تولد نوزاد و ... است.

برای دیدن گل بر شاخصار باغبان بذر را می کارد،آب می دهد و مراقب سرما و گرمای گل است و تلاش می کند و صبر،تا گل به بار نشیند و لحظه ی شکوفایی گل لحظه ی آرامش و آسودگی باغبان است،اما باید توجه داشت که باز یاغبان برای حفظ گلش همواره تلاش می کند و کارش این جا تمام نشده است. و آن چه که در پس این شکوفایی است،آگاهی خالق گل از پرورش آن است او نیک می داند که ارزش بذر چیست و بعد از ماه ها قرار است گلی زیبا به بار آید پس صبر می کند و تلاش آن قدر که گل به شاخصار نشیند..

مادر 9 ماه رنج و انتظار را تحمل می کند تا نوزادی به دامان داشته باشد و در این مسیر او خوب مراقب سلامت خود و کودک هست.مراقب خواب خود،تغذیه خود و حتی مراقب خوشی و ناخوشی خود این که عصبی نشود،سرما نخورد داروی خاصی نخورد...

هرچه مادر آگاه تر باشد متعادل تر خواهد بود و لحظه ی تولد نوزاد و بعد از آن از آرامش بیشتری برخوردار خواهد بود یعنی فرزند از لحاظ روحی و جسمی سالم تر خواهد بود.

و اما در کنگره 60،مسیر درمان مشخص است،چراغ به دست تک تک ما داده شده است ،موانع درمان که مهمترین آن جهل است مشخص است و برای رسیدن به درمان و برداشتن موانع باید آموزش دید و به دانایی رسید.

آما آن چه مهم است صبر و پی گیری و تلاش مسافران و همسفران برای لحظه ی رهایی و رسیدن به آرامش است،اگر چه هریک از ما در طول مسیر درمان می توانیم با عملکردمان آرامش تدریجی و نسبی را تجربه کنیم و برای آنکه بتوانیم صبر کنیم باید بسیار آموزش ببینیم و استقامت به خرج دهیم.آموزش است که ترس ها ،نا امیدی ها و بی قراری ها و ...مارا از بین می برد و مارا برای ادامه ی مسیر آن هم صبور و امیدوار پذیرا می سازد.

و مثلث عقل، عشق،ایمان رابطه ی بسیاری با مثلث صبر استقامت و آرامش دارد.و جالب این که هرچه از ضد ارزش ها فاصله بگیریم آرامش بیشتری خواهیم داشت و این با آموزش میسر می شود.

و در کل رسیدن به آرامش رسیدن به پختگی و تکامل و بلوغ می باشد،رسیدن به تعادل و حال خوش است و هرکه در طول مسیر زندگی آماده برای آموزش است وپیوسته در تلاش و تکاپوست و استقامت به خرج می دهد تا هر روز با زندگی روبه رو شود و موانع را بر می دارد و در اصل به خود،خداوند و مسیر امیدوار است و ایمان دارد و سرشار از عشق به زیستن و سازندگی است محکوم به آرامش است.و برای شنیدن زیباترین اصوات و برای بودن در زمان ها و مکان های مطمئن و آرام باید تغییرات را از درون ایجاد کرد،باید از درون به صلح با خود رسید تا به آرامش نزدیک شویم.

ما زمانی در جایگاه محصل ،زمانی دانشجو،زمانی کارمند،زمانی همسر،زمانی...ظاهر می شویم و برای رسیدن به این جایگاه ها بارها و بارها باید صبوری کرد و استقامت به خرج داد تا در نهایت به لحظه ی تکامل انسانی رسید چرا که عیور از دل همین لحظه ها و گاه به لباس محصل در آمدن،گاه در کنار همسر زیستن،گاه مادر شدن ما را به تکامل می رساند و به آرامش نزدیک می سازد .

و زندگی جیزی جز خراب کردن و میل به ساختن های پیاپی نیست چرا که هدف یادگیری و بهتر زیستن است.زندگی رسیدن به جایگاه و لحظه ی خاصی نیست بلکه زندگی عبور است و گذر ،جای مکث و ترید نیست،زندگی رسیدن به یقین و باور است ،به خود،پروردگار،باور به شدن، رسیدن، ساختن و...این همان آرامش و تعادل و تکاملی است که صحبت شد و آن که صبر می کند و پایدار و وفادار به مسیر است به این آرامش می رسد.

زندگی؛عبور از تلخ ترین و سخت ترین لحظه ها و در عین حال حفظ آرامش است .

سنگی که لعل می شود در مقام صبر همان انسانی است که صبر می کند تا روزهای ابری زندگی اش سپری شود چرا که او لحظه ی باران و آفتاب و رنگین کمان پس از آن را می خواهد منتهی خود برای تمام شدن روزهای سخت تلاش می کند.

آرامش؛پرورش صفات قادر مطلق، هرچه تمام تر در خود است و باید صبور بود تا سنگ وجودی در برابر مسائل و ناملایمات صیقل  یابد و روح پذیرد و ذره ذره زوایا و حواشی از آن کنده شود و لعلی گران بها به دست آید،باید آن قدر مصمم و امیدوار قدم برداشت تا در نهایت به آرامش و ارزش رسید.

و ...دو نکته:

صبر با تحمل بسیار فاصله دارد،صبر با آگاهی همراه است .

صبر با بیهوده نشستن نیز فاصله دارد باید تلاش کرد و پایذاری به خرج داد در عین حال مطمئن ،منتظر زمان رسیدن آن اثر شد.

 

با احترام:همسفر آمنه
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی،  مشارکت همسفران، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، مشارکت همسفران، دستور جلسات هفتگی، صبر استقامت آرامش،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ