تبلیغات
c60 - وادی دوم؛وادی نبرد درون
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : شنبه 29 مهر 1391

این جلسه دومین جلسه از دور چهارم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی استاد معین مورخ29/7/91 با استادی خانم آنی ،نگهبانی خانم معصومه و دبیری خانم لیلا با دستور جلسه"وادی دوم و تاثیر آن روی من"راس ساعت 13:30 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

صراط مستقیم را ه خوبی است که باید با تفکر پیدا کرد،باید دانست خلقت انسان یک پروژه ای بود و بعد از خلق و تفکر به وادی دوم می رسیم و نباید خود را بیهوده بدانیم، در وادی دوم باید دانست به وادی جنگ می رسیم،نبرد با درون ؛کسانی که مصرف کننذه هستند باید مسیر را ادامه دهند تا به پیروزی برسند.یک مصرف کننده از کار اخراج شده است،بی حرمتی دیده،همسرش جدا شده و....به خیلی از شعبه ها که سر میزنیم مسافران می گویند کاش کنگره را را زودتر پیدا کرده بودیم و زندگی مان از هم نمی پاشید.

در مقوله ی درمان در کنگره هر کدام از ما گوشه ای از کار را گرفته ایم و از تلاش فرو گذار نمی شویم.وقتی با اعتیاد روبه رو  می شویم می بینیم  ما انسان و اعتیاد را نمی شناختیم و حال باید قدردان بود.و هر روز مواد مخدر جدیدتر می آید،می خواهم بگویم ما باید دنیای درونمان را بشناسیم مانند نقشه ،اگر کشوری با کشور دیگر نبرد دارد باید آگاهی نسبت به کشور دیگر داشته باشد.ما باید خود را بشناسیم تا  تخریب را جبران نماییم،انسان اگر خودش را نشناسد به دردهایش فائق نمی شود.

علم در  حال پیشرفت است،جدیداً نشان می داد که با یک سلول که قابل تکثیر بود می خواستند حرکتی انجام دهند تا انسان رادوباره زنده کنند،پس علم نایستاده شما هم که در حال آموزش هستید باید چیزی یاد بگیرید و به کار ببندید.

باید جسم و روان را درست کرد و بر اساس مثلث هایی که در کنگره  هست باید روی آن ها کار کرد و به درمان رسید.پس هیچ کسی نباید فکر کند برای چه به دنیا آمدم یا اشتباه به دنیا آمدم انسان  ها وجه اشتراکاتی دارند اما عده ای آموزش می بینند و عمل می کنند و این مهم است.

در کنگره هم عده ای که می آیند و عمل می کنند از مواد مخدر رها می شوند اما در ادامه یا می مانند و به دیگران کمک می کنند یا آموزش ها را در زندگی خود به کار می بنند و همسرانی خوب،مادرانی خوب و...می شوند و  با این وجودرفته رفته جامعه ای سالم خواهیم داشت.

جامعه ای که سال ها طول کشید تا افراد آن به افیون پناه بردند و مریض شدند حال باید سالم شوند،ما تلاشمان این است که درمان را به کشورهای هم جوار برسانیم ،چون اعتیاد جذابیت هایی دارد خیلی سخت است،اما راه پیدا شده است.

هیچ وقت از خدا شاکی نباشید، نگویید  این چه همسری،چه پدری،چه زندگی ای است که دارم ،سعی کنید خودتان را اصلاح کنید و آموزش ها را به صورت عملی به کار ببندید و وقتی خدا ببیند به خود توجه می کنید کمکتان می کند و چنان چه انسان نخواهد به خودش کمک کند و به خود توجه نکند خداوند هم حالش را می گیرد.

همسفر هم مثل مسافر می تواند خطا کند نباشد که امروز ضعیف ایم در گوشه و کنارها باشیم و وقتی قوی شدیم سینه سپر کنیم،انسان وقتی علم آموخت مهربان تر،متواضع تر،با گذشت تر و در یک کلام به خداوند نزدیک تر می گردد.

با احترام :همسفر آمنه

منبع:وب استاد معین
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی،  مشارکت همسفران، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، جلسات همسفران، وادی دوم،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ