تبلیغات
c60 - از فرمانبرداری تا فرماندهی
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 10 آبان 1391

لژیون روز شنبه:91/8/6

با استــــادی خانم فریده

موضوع:از فرمانبرداری تا فرماندهی

تعداد حاضرین:10 نفر

تازه واردین:3 نفر


لژیون با صحبت های خانم فریده شروع ومشارکت چهار نفر از همسفران پیش رفت و در آغاز خانم فریده دو بیت شعر خواندند که بی ربط با دستور جلسه لژیون و هفته نبود.

هیچ کس در پیش خود چیزی نشد   هیچ آهن خنجـــر تیزی نشد

هیچ قنادی نشد استــــــــــاد کار     تا که شاگرد شکر ریزی نشد

اگر قرار است خنجر تیزی شویم باید اول فلزی استخراج کنیم و روی آن کار شود تا خنجر گردد.اگر قرار است فردی قناد شود باید اول شاگردی کند.برای رسیدن به جایگاه های بالا باید بسیار تلاش کرد،حتی گاه رنج کشید برای رسیذن به فرماندهی وجود و در کل فرمانده شدن هم باید آموزش دید گوش به فرمان بود ،تلاش کرد و...

وقتی مشکلی داریم نباید پنهانش کنیم یاید آن مشکل را جلو بیاریم و با آن رو به رو شویم بحث کنیم راه کار پیدا کنیم تا مسئله حل شود همانند اعتیاد که مهندس آن را دید و مطرخ کرد و حل نمود.

اگر دقت کرده باشید در بعضی فیلم ها شخصی که به ظاهر فرمانده لایقی بوده است وقتی پای پول،شکم ،شهوت به میان می آید فرد چون فرمانده وجود خود نبوده فرماندهی مملکت خود را نیز از دست می دهد،باید فرماندهی را از نفس گرفت تا فرمانده لایقی برای خانه،محیط کار،شهر و کشور خود شد، باید چایگاه را از درون حفظ کرد تا بتوانیم جایگاه های بیرونی را نیز حفظ کنیم.

افرا سست عنصر کی،کجا،چگونه،چه طور و..برایشان مهم نیست،هرجا شد می روند به هر شکل شد عمل می کنند هر چه شد می خورند هر چه شد می بینند یا می شنوند ...چون هدف ندارند چون نمی دانند از خود چه می خواهند و باید گفت "خواست" برایشان مطرح نیست.آن چه که در فرماندهی ملاک است داشتن خواست برای پیش رفتن است.

باید دانست نباید هر فرمانی را اجرا کرد،اگر تدبیر و اندیشه ای راجع به خودمان نداشته باشیم و باری به هر جهت باشیم،اگر هیچ خواسته ای نداشته باشیم همه ی فرمان ها را اجرا می کنیم.

همسفر زهرا:من زمانی منیت داشتم،فکر می کردم بچه ها را خوب تربیت کردم،تمام تلاشم را می کرذم به بی راهه نروند اگر معتاد می دیدم سعی می کردم راهم را تغییر دهم تا بچه ها نبینند و تاثیر نگیرند،رفتار درستی نسبت به خانواده نداشتم و مدیریت خوبی هم نداشتم و وقتی به خودم آمدم دیدم  من که صراط مستقیم را پیدا نکردم بچه من چه طور راهش را پیدا کند؟ وقتی خودم را شناختم دیدم مشکل بسیار دارم درست زمانی که من امور خودم را درست کردم و فرمانده خوبی شدم بچه ها راه خود را بهتر پیدا کردند.

خانم فریده:اگر گاه دیگران و یا فرزندان ما حرف ما را گوش نمی دهند چون حرف های ما ضد هم است،خود، فرمانده خوبی برای خود نیستیم و نفسمان را کنترل نمی کنیم و به نداهای بی مورد درون گوش می دهیم و در نتیجه درست  هم نمی توانیم عمل کنیم.همه ی مسئولیت ها گردن ماست،همه چیز از خود ما شروع می شود و به ما ختم می شود.

همسفر مهین: عاطفی و با محبتم ناراحتی و دغدغه ی دیگران اصلی ترین دغدغه ی من است به طوری که گاهی خودم را نادیده می گیرم.و نمی توانم به مسائل و زندگی خود برسم.

خانم فریده: دقت کنید باید در رفتار و احساسات هم تعادل و فرماندهی داشت ،ما باید اول به خود بپردازیم و به خود برسیم ما باید به خود و روابط خود مدیریت درستی داشته باشیم در این صورت است که می توانیم دیگران را هم مدیریت کنیم این که به کار دیگران برسیم و از خود و امور خود بمانیم چه سود؟هیچ کس مهمتر از من نیست.من اگر از خود رضایت داشته باشم می توانم دیگران و خداوند را نیز راضی نگه دارم.

همسفر مریم:همسرم تعریف می کرد که با همکارش دچار مشکل شد اما بر خلاف همیشه نه از حل مسئله فرار کرد نه دعوا کرد بلکه با حرف و منطق همکارش را متقاعد کرد که حق بااوست.این چیزی بود که همسرم از راهنمایش یاد گرفته بود گوش به فرمان بودن و صبر کردن و در نهایت حل مسئله.

خانم فریده:بله همسر شما به تدریج فرماندهی وجودش را دارد پس می گیرد.شخصی که مواد مصرف می کرده تمام اختیارش دست مواد بوده،هر چیزی که روی عقل پرده و حجاب بکشد خمر به حساب می آید .وقتی فرمان خدا را رد می کنیم،سراغ ضد ارزش مثلاً خمر (مواد مخدر)می رویم خداوند هم فرماندهی ما را می گیرد و به مواد می دهد و در کنگره وقتی شخص مواد مصرف می کند و فرمان راهنما را می پذیرد  که از طرف خداوند است و اجرا میکند خداوند هم فرماندهی وجودش را بر می گرداند.

در ادامه به چهار سوال مطرح شده پاسخ گفتیم و وادی 5 و 6 و رابطه ی وادی6  با دستور جلسه"از فرمانبرداری تا فرماندهی" را  به مشارکت گذاشتم که خلاصه اش را ذکر می کنم:

همسفر آمنه:کاری که در کنگره انجام می دهیم این است؛ذره ذره دوری از ضد ارزش ها که  مواد مخدر  جزئی از آن است و رسیدن به فرمان عقل ، به دست گرفتن اختیار خود ،فرماندهی خود و پیرامون خود و در نهایت رهایی(رهایی از همه ی ضد ارزش ها )

به امید آن روز که فرامین الهی را به بهترین شکل اجرا نماییم و در بی کران هستی آزاد و رها شویم.طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی،  اخبارلژیون،  مشارکت همسفران، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، مشارکت همسفران، از فرمانبرداری تا فرماندهی،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ