تبلیغات
c60 - رسیدن به عمل سالم،رسیدن به فرماندهی است
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : شنبه 13 آبان 1391

به راستی چه قدر هستی زیباست!

تمامی کهکشان ها در مدار خود،دریا و زمین و آسمان،ستاره ها چراغ آسمان،ماهیان دریایی،انوار طلایی خورشید که به هنگام طلوع جان را گرم و نوید زندگی و شوری دوباره می دهد؛نوید تلاش،ساختن،تکامل.

ابرهای سیاه ،نوید باران رحمت و زایش و فصلی نو و همه ی این ها از قادر مطلق فرمان گرفته و می گیرند که ....در خدمت بشر باشند و امّا بشر*جانشین خداوند  بر روی زمین فقط باید زندگی کند ان هم آزاد و رها.همه چیز در خدمت اوست و او صاحب اختیار که چه چیز را چه طور مصرف کند و رشد نماید ،اما در این بین نباید فرمانی از فرمانروای مطلق؛خداوند هستی بخش نغض کند چرا که خود از رشد و رسیدن به فرمانروای مطلق دور می ماند.

او باید هم چون فرماندهی لایق در جای جای هستی قدم بردارد،به گونه ای که در همه جا به زیباترین  شکل تصویری از خداوند بدهد.

 

وفرمانده شخصی است با کلاه و سلاح و پوششی خاصی و گاه هیبت و قد و قواره ای خاص،و فرمانی قاطع و مشخصی به جهت پیشرفت تا پیروزی می دهد.

و اما در کنگره 60 به تعریف من:فرمانده کسی است که همواره فرمان صلح در آستین دارد،دیگران را به دوستی و راه راستین دعوت می نماید هم چون راهنمایان واصلاً به اعتقاد کنگره کسی می تواند فرمان دهد که خوب فرمان برد از این رو باید در صراط باشد تا هر لحظه جان کلام را بگیرد و گوش سپارد و اجرا کند تا بتواند او هم به فرماندهی رسد.کسی می تواند فرمانبر خوبی باشد که همواره منظم و مرتب باشد،آشفتگی را از ذهن و پیرامون خود دور کند و از ضد ارزش ها و هر آن چه جسم و روحش را آلوده می کند و او را از صراط مستقیم، راه رسیدن به خداوند دور می کند، دوری کند.او باید آموزش ببیند تا یاد بگیرد به موقع خوابیدن را به موقع بیدار شدن را به موقع در جلسات و امور مهم زندگی حاضر شدن را و..

او در اصل می خواهد فرماندهی وجود خود را پس بگیرد،اختیار جسم خود و روان خود و باید بسیار بر جها نبینی خود کار کند،او باید آن قدر معرفت را سرلوحه ی کار خود قرار دهد تا به تعادل در گفتار ،رفتار و عملکرد خود رسد،در اصل شخص در پروسه ی درمان در کنگره 60 به معرفت،عدالت و عمل سالم می رسد و این لحظه ی فرماندهی اوست،اما باید بر ضلع معرفت بسیار فرود آید و در این مسیر همواره فرمانبر خوبی باشد،یک فرمانبر خوب در اصل فرماندهی وجود خود را همواره در دست دارد،خودش را بسیار دوست دارد و همواره با خود آشتی است و از درون کاملاً با خود صلح برقرار کرده است،به نفس خود ظلم نمی کند و از وجودش که امانت است به خوبی مراقبت می کند.

و..اما فرمان هیچ چیز جز  به نفس خود ستم نکن ،دروغ نگو،غیبت نکن سوال کننده را از خود مران  و....دور خمر را نیز خط بکش نیست.

این ساده نیست باید آموزش دید و شایستگی و ظرفیت اجرای فرمان را پیدا کرد ،فرمانی که  قبلاً نغض کرده بودیم و در این راستا  باید بدانیم که نمی دانیم،باید از درون تسلیم و آرام بود تا وجودمان آماده ی پذیرش آن فرمان شود،باید آن قدر آرام و گوش به فرمان بود تا از جنس آن فرمان شد،وقتی می گوییم دروغ نگو به خودی خود اتفاق نمی افتد باید درک شود چرا دروغ نه؟چرا ضد ارزش نه؟

انسان برای فرمانده شدن بارها و بارها در لباس و جایگاه های مختلف قرار می گیرد،بارها و بارها خطا می کند،از ارزش دور می ماند تا بتواند یک فرمان را درست اجرا کند.

در کنگره 60 فرد آموزش می بیند تا شایستگی  و ظرفیت اجرای فرمان رهایی را پیدا کند و آن چه که  در اجرای هر فرمان به خصوص فرمان رهایی لازم و ضروری است؛داشتن خواست* است باید خواست رهایی داشته باشیم تا بتوانیم فرمانبر خوبی باشیم  و به فرماندهی همه ی نیروها برسیم به خصوص نیروهای درونی و فرماندهی وجود و کائنات/.

 

با احترام :همسفر آمنه
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی،  مشارکت همسفران، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، مشارکت همسفران، دستور جلسات هفتگی، از فرمانبرداری تا فرماندهی،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ