تبلیغات
c60 - اصل خود "ما" هستیم در حاشیه نمانیم
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : جمعه 26 آبان 1391

شیطان برای دست های بی کار کار می سازد،برای قلب های نگران و برای نگاه های منتظر اما بلا تکلیف و برای اذهان آشفته و پر ترس آماده است تا با استفاده از جهالت خود فرد او را هر لحظه نا امید تر و مضطرب تر و گم تر کند.

اصولاً اساس حرکت انسان ها یا به سمت مثبت و رشد است و یا منفی.آن که قدم در مسیر راستین نمی گذارد،به سمت پایین و تاریکی کشیده می شود و اما آن که هر لحظه با امید و تلاش قدم های راستین بر می دارد روز به روز مصمم تر می شود و به باور خویشتن می رسد و به نور نزدیک تر می شود.

اما یک مسئله در این میان هست؛همواره در مسیر دانایی،نور و آرامش موانع بسیاری هست و تنها راه رسیدن به بهشت ،عبور از گذرگاه های سخت و راه های بس دشوار و همین موانع می باشد،در اصل وجود اضداد ما را تکامل می بخشد،عبور از موانع و اضداد است که آرامش و حال خوش ما را تضمین می کند ؛زیستن در همین لحظه و همین جا به گونه ای که جسم،روح ،ذهن من حضوری کامل در اکنون داشته باشد رازی است که نیروهای بازدارنده می دانند و تمامی تلاش خود را می کنند تا ما لحظه ای ارام و قرار نداشته باشیم.

در کل هستی آن چیزی که مرکزیت دارد انسان است و آن چیزی که در انسان مطرح است حال خوش اوست ؛زیستن او و نفس کشیدن او و رشد او به شرطی که بتواند بر تمامی ترس ها و اضطراب ها،نا امیدی ها و تجربیات منفی و چه و چه که مانع و نیروی بازدارنده هستند غلبه کند،گاه ترس از روبه رو شدن با آینده،گاه نا امیدی از شرایط پر از تکرار ،گاه تجربیات منفی از زندگی،گاه کنار گذاشتن غرور ها و هواها و ومنیت ها و تمامی عادات ناپسند که دست و پایمان را بسته و ...همه ی این ها نیاز به یک فرماندهی و مدیریت قوی دارد تا بتوانیم فقط در لحظه ی حال زندگی کنیم.

هیچ چیز مهم تر ازاکنون و هیچ کس مهم تر از من و هیچ کار مهم تر از پرداختن به نفس و مدیریت بر خود نیست به بیان بهتردر لحظه ی اکنون زیستن من و رشد من و رسیدن به حال خوش و آرامش من مهم ترین و کلیدی ترین مسئله ای است که ذهن تمامی کارشناسان و بشر دوستان و پیام آوران الهی را به خود مشغول کرده است چرا من به خود نیندیشم؟؟

تمرکز هر یک از ما باید بر خود باشد و انرژی و زمان و سرمایه ی عظیم و خدادادی را باید معطوف رشد خود کنیم.و صرف فضولی قضاوت قیاس و ...نکنیم .همه ی این ها زمان را از ما می گیرند و انرزی ما را در سمتی که نباید خرج می کنند؛انسانی که به خاطر توجه بیش از اندازه به دیگری بر توانایی خود فائق نشده، با زمان و انرژی از دست رفته را ه به کجا خواهد داشت؟!

از این رو یاد گیری و آموزش مهم ترین اصل در زنگی ماست با آموزش من پی می برم چگونه در زمان حال زندگی کنم و تمامی نیروها و انرژی ها را به خدمت خود بگیرم و آن چه دردرونم به حد اعلا رسید در خدمت به دیگران به کار بندم،بدون آن که به کسی آسیب وارد کنم.

و...آن که این هدف(پرداختن و خدمت به خودو بعد دیگران ) فراموش می کند و این که برای چه باید زندگی کند ،شروع به معرکه گیری می نماید،از درون و بیرون به زمین و زمان بد می گوید و ناسازگار است و هر لحظه بیشتر انرژی کم می آورد ،غافل از این که من مسئله دارم و باید تغییر کنم.

زیستن در لحظه ی حال،درست همین لحظه،همین جا با همین آدم ها و رویارویی با همین شرایط و تلاش برای تغییر آن "اصل و متن است". هر چیز جز این حاشیه است و برای کم کردن حاشیه باید بسیار بر مثلث جهالت کار کرد.

آدمی یک بار از بهشت برین سقوط نکرد ؛آدمی هر لحظه با یک عمل اشتباه،یک قیاس و قضاوت نا به جا با جولان در مثلث جهالت،بهشت وجودی و آرامش خود را از دست داده و بارها و بارها به پایین ترین مکان فرود می آید.

صفات عالی ای که خداوند در ما دمید را باید رشد داد و خود را بالا نگه داشت و باید بر موانع بازدارنده غالب شد؛افکار منفی ترس و اضطراب ،نا امیدی و چه و چه همه ما را از روبه رو شدن با خودمان دور می کند و ما را هر چه بیشتر در حاشیه نگه می دارد.

پس تا زمان داریم به پا خیزیم و تلاش کنیم ،زیستن در زمان حال و رسیدن به حال خوش و آرامش راز بزرگی است و رسیدن به آن عزمی راسخ می خواهد.اصل خودمان هستیم در حاشیه نمانیم .خودرا رشد دهیم و امور خود را به عهده گیریم و پر رنگ و پر رنگ تر شویم ،با جهلمان بزرگترین دشمنمان رو به رو شویم و برای این باید آموزش دید و آموخت.

با احترام:همسفر آمنه
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، مشارکت همسفران، یاذ گیری معرکه گیری، حاشیه،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ