تبلیغات
c60 - بنیان کنگره 60
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1391

بسم الله الرحمن الرحیم

 

دستور جلسه این هفته : پانزدهمین سالگرد بنیان کنگره 60   

 

باوری در ناباوری !!!
امروز سه¬شنبه است. 15 روز به پایان فصل پاییز، مانده است. صبح از خواب، بیدار شدم، قطعۀ کوچک خود را روی زبان قرار ندادم. قطعات را شمارش کردم، دقیقاً 16 قطعه مانده بود که بایستی طبق برنامه تا پایان پاییز، برنامه را ادامه بدهم و هنوز خودم هم نمی¬دانم چه رخ خواهد داد. آیا به همین ذره، وابسته هستم یا نه؟ بهرحال طبق برنامه، صبح را استفاده نکردم و منتظر بودم اتفاقی رخ دهد؛ اما این دلخوشی را داشتم که اگر مشکلی ایجاد شود هنوز زمان دارم و اگر لازم باشد، برنامه را تا هر وقت که باشد ادامه خواهم داد.


اما موضوعاتی به ما می¬گفت، کار تمام است؛ یکی آن تصویر غسلی بود که توسط باران، در صحرا انجام گرفته بود؛ دیگری مسئلۀ درخت پوسیده بود که از بین رفته بود و سوم اینکه؛ برفها و یخها کاملاً آب شده بودند. به هر ترتیب تا ساعت یک بعداز ظهر صبر کردم، هیچ اتفاقی رخ نداد؛ ولی با خود گفتم، عجله به خرج نده و طبق برنامه، ذرّۀ خود را بخور و به همین انگیزه، ذرّه را روی زبانم گذاشتم. دهانم کمی تلخ شد؛ ولی تغییراتی را احساس نکردم، چون دیگر خماری، آن مفهوم و آن معنی را نداشت.


روز بعد، چهارشنبه 16/9/76 باز هم سهمیۀ خود را نخوردم و تمام وقت در اندیشه بودم که چه می¬شود. بهرحال، چهارشنبه را هم بدون هیچ اتفاقی سپری نمودم و شب را خوابیدم و گفتم؛ فردا صبح، استفاده خواهم کرد.


صبح پنج¬شنبه فرا رسید و40 ساعت گذشته بود که من از مواد، استفاده نکرده بودم و اوضاع، کاملاً عادی بود و هیچ اتفاق منفی، رخ نداده بود. باز هم از خـوردن مـواد، خودداری کردم و پنجشنبه هم در کمال ناباوری سپـری شد تا اینکه جمعه، ساعت 5 صبح شد. اکنون 64 ساعت گذشته بود و من در شک و یقین بودم. نه باورم می¬شد و نه جرأت می¬کردم به کسی بگویم. تا اینکه جمعه ساعت حدود یک بعداز ظهر شده بود و 72 ساعت را بدون هیچ کم و کاستی سپری کرده بودم. همسرم سؤال کرد؛ برنامه چگونه پیش می¬رود؟ راضی هستی؟ مشکلی نداری؟ چیزی نمانده، طاقت بیاور.


به او گفتم؛ امروز سه روز است که از مواد استفاده نکرده¬ام و می¬بینی کم و کسری ندارم. او از خوشحالی فریاد کشید و اشک از چشمانش جاری شد و بغض گلویش را گرفت. در یک کلمه گفت؛ قسم بخور.
گفتم؛ خودت می¬دانی ما هرگز قسم نمی¬خوریم؛ امـا اینبار اشکالی ندارد، به همان الله که ذکر نامش بدن ما را به لرزه در می¬آورد، سه روز است که از مواد و همان ذرّه هم استفاده نکرده¬ام و خودت می¬بینی کـه هیچ اتفاقی، رخ نداده است. اکنون در باور خودم هم نمی¬گنجد و باوری است در ناباوری. او خدا را ستایش کرد و فریاد دیگری کشید و به گریۀ خود ادامه داد و این گریه برای ما گریۀ شادی بود.

***


اعضای کنگره 60 ، هر وقت این صفحات از کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر را می خوانند ، بی اختیار اشک از چشمانشان جاری می شود . ما نمی دانیم چه شد ، فقط می دانیم که برای اولین بار ، انسانی توانست از جادوی هفت رنگ خلاص شود ، از اعتیاد رها شود ، برای اولین بار در تاریخ بشریت .


مهندس حسین دژاکام ، در این روز از اعتیاد رها شد ، در اینجا و در این روز کنگره 60 متولد شد ، تولدی که از مدت ها قبل از آن برای آن تلاش و برنامه ریزی وجود داشت ، یک سفر یازده ماهه .


امروز یعنی سه شنبه ، 15/9/76 بنیان کنگره 60 گذارده شد . مهندس حسین دژاکام بنیان کنگره است ، او ، خود ، بنیان است .
ما اعضای کنگره 60 این روز را گرامی می داریم . باید فکر کنیم ، کلمات و واژه ها قادر نیستند آن لحظات و آن اتفاق را در صور آشکار و پنهان تشریح کنند . فقط می دانیم که حرکت از ذرات جرقه شروع شد و به روشنایی وسیع رسید .


اکنون 15 سال از آن زمان می گذرد . کنگره 60 در بیش از 30 نمایندگی فعالیت می نماید ، با بیش از 20 هزار نفر عضو .
همه این ها حاصل حرکت اوست ، او که در تنهایی کار خود را شروع کرد ، جایی که نه مسافری بود و نه همسفری ، او تنهای تنها با قوت گرفتن از قدرت مطلق حرکتش را آغاز کرد و اکون به اینجا رسیده است .


کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر از قول کلام الله شریف می گوید :


پس نگذشته است بر گذرگاه سخت ، و تو چه می دانی که چیست گذرگاه سخت ، رهانیدن گردنی است .
در این هفته ، همه ما سعی می کنیم این اتفاق عظیم را تا حد وسعمان درک کنیم و حافظ و نگهبان و قدر شناس هر آنچه باشیم که در این راه بدست آورده ایم .
پانزدهمین سال بنیان کنگره 60 را به بنیان کنگره 60 ، مهندس حسین دژاکام و خانواده محترمشان و تمامی اعضای کنگره 60 تبریک عرض می نماییم .

با احترام ، مسافر علی خدامی

منبع:وب سایت کنگره 60



ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ