تبلیغات
c60 - تا زمانی که مسئولیت امور را به گردن دیگری بیندازی تغییر نمی کنی
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

  این جلسه هفتمین جلسه از دور چهارم سری کارگاه های آموزش خصوصی کنگره 60 نمایندگی استاد معین مورخ:آذر ماه 90 با استادی خانم فریده ،نگهبانی خانم معصومه و دبیری خانم لیلا با دستور جلسه"برداشت من از وادی 4"راس ساعت 13:30 آغاز به کار نمود. سخنان استاد:

همه ی وادی ها که پشت سر هم آمدند،قطعاً با هم ارتباط نزدیکی دارند و جوری چیده شده که همدیگر را کامل می کنند.

در وادی 4"در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن سلب مسئولیت از خویش است" اشاره می کند به این که:وقتی در جایی مسئولیم به فرض اداره  کنگره یا هر جای دیگر،قطعاً توانایی یا قدرتی داشته ایم که این مسئولیت را به ما داده اند.

عرفا انسان را محکوم به سرنوشت و تقدیر می دانند اما کنگره 60 انسان را  کاملاً مختار می داند و نظر من هم همین است و از بچگی با بزرگترهایم بحث می کردم که انسان اختیار دارد.

چنان چه در کلام الله آمده ما زمین را به تسخیر تو  و شب و روز را مسخر تو گردانیدیم یا به تو تکلیف نمی کنیم مگر چیز که در توان توست،انسان چیزی جز سعی و تلاش نیست و یا هیچ قومی نمی تواند سرنوشت خود را تغییر دهد مگر خواسته های نامعقول خود را کنار گذارد پس همه ی این ها دلیل بر این است که انسان صاحب اختیار است و می تواند مسئولیت امور خود را به عهده بگیرد.

گاه دیده می شود که انسان های موفق  موفقیتشان را از خود می دانند  و انسان هایی که ضعیف هستند و ناتوان و نمی توانند از شرایط درست بهره ببرند و شکست می خورند ،خانواده،دوست،جامعه و در آخر خداوند را مقصر و مسئول می دانند.همه از خود دفاع می کنند ولی هرچه در مقابل خداوند نا سپاس باشیم ،او کاری به کار ما ندارد چرا که سیستم الله به این شکل عمل می کند.

خداوند به ما اختیار داده و ما به خاطر رفتار و عملکرمان خود را محدود می کنیم و یا به جایگاه بالا می رسانیم؛انسان هرچه مشرک باشد دامنه اختیارش محدود می شود و از عقل کمتری برخوردار می شود  و قدرت تشخیصش نیز محدود می شود و چون او درست نمی بیند و درست حس نمی کند پس اختیارش نیز محدود می گردد.

خداوند همه چیز را به ما داده است،باران و شب و روز،نباتات،حیوانات چهار پا که از شیر و گوشت  و آن استفاده می کنیم وهمه ی این ها را داریم و باید حرکت کنیم تا بشویم آیینه ای مثل خداوند.

همه ی مشکلات ما برای این است که فرمانبردار خوبی نبودیم،اگر کسی درست فرمانبری کند ،درست گوش کند، راه برایش گشوده می شود و رمز و راز برایش باز می شود.

"تا نگردی آشنا زین پرده رازی نشنوی"

"گوش بیگانه نباشد جای پیغام سروش"

و نکته ی مهم این که:تا زمانی گه مسئولیت امور را به گردن دیگری بیندازی تغییر نمی کنی،وقتی بپذیریم که من مسئول همه ی خراب کاری ها هستم ،اگر همسرم خوب نیست اگر مشکلی هست واگر....وقتی بپذیریم این من هستم که باید تغییر کنم قطعاً همه چیز تغییر می کند .

امید وارم تک تک ما با بینشی که داریم بتوانیم عملکرد بهتری داشته باشیم و با پی بردن به توانایی هایمان به بهترین ها برسیم.

با احترام همسفر آمنه
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، جلسات خصوصی همسفران، وادی 4، دستور جلسات هفتگی،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ