تبلیغات
c60 - کنگره کانون گرمی به اسم "خانواده" به من داد
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

کنگره از کل دنیا به من یک صندلی داد و یک پنجره ی باز مقابل من...

هر کسی که باشی و در هر سمتی صبح لباس هایت را می پوشی و کفشی مناسب با کارت را به پا می کنی و پاشنه ی آن را بالا می کشی،یک یا علی میگویی و روزت را شروع می کنی،اوقاتت را در مسیر،محیط کار،مدرسه،دانشگاه و ...به هر شکل که باشد سپری می کنی،متفاوت یا طبق عادت هر روز و روزانه یا سر ماه پولی را دریافت می کنی اما همه ی این ها به کنار ،وقتی از سر کار بر می گردی یا به بیان بهتر وقتی از همه ی دغدغه های بیرون از منزل بر می گردی دنبال جایی ارام،مهم نیست چه قدر وسعت داشته باشد،فقط جایی باشد که بتوانی تجدید قوا کنی،کمی بیارامی،غذایی بخوری و فردا روز را از نو و روزی را نیز از نو آغاز کنی.

کنگره نه تنها برای تجدید قوا بلکه برای بهتر زیستن و بهتر بودن این جای آرام را به ما می دهد؛کنگره خانه ی دوم ماست و مهم تر....کنگره ذهنی آسوده به ما می دهد...

کنگره به من یک صندلی می دهد در هر شعبه ای و در هر لباسی که می خواهم باشم چه در سفر اول یا دوم و باید بنشینم و آموزش ببینم و آن قدر فضا آرام هست و محیط گرم و بی تنش هست که من بتوانم به درمان برسم و آن وقت است که پنجره ای نو رو به من گشوده می شود و من این صندلی آرام را هر کجا که بخواهم با خودم می برم و زندگی ام را ادامه می دهم.

و حال چشم اندازی از آن پنجره که هر لحظه با آموزش رو به من گشوده می شود:من در کنگره یاد گرفتم زندگی یک گذر است و در این گذر باید کاشت ،داشت و برداشت و به پای محصول خود باید بسیار صبر داشت و تلاش نمود اما کنگره به می گوید که اگر علیرغم تمام صبر و تلاشت دیر نتیجه گرفتی نا امید مشو دوباره به صندلی ات بر گرد ،آرام بگیر،بر خودت تمرکز کن و دوباره به آموزش هایت ادامه بده و بدان که اگر تلاش کنی این لحظات طاقت فرسا پایدار نخواهد بود کنگره به من یاد داد تا جواب تمام سوالات خود را نگرفته ام و مسائل خوذ را حل نکرده ام دست از آموزش صبر و استقامت بر ندارم.دلتنگ لحظه های سخت و طاقت فرسا نشوم ،فردا خواهد آمد و مــــــن تعیین می کنم" چگونه".

تصویر زیبایی که من از کنگره گرفتم؛زندگی چیزی جز رفتن و ساختن های پیا پی نیست و در این مسیر کمک گرفتن و یادخالق خود بودن بسیار جان افزا و آرام بخش است.قرار است در لا به لای همه ی این ناکامی ها و مسائل من انسانی عظیم شوم،زیبا شوم،مالک شوم و...خالق مثل خداوند. و این در آرامش و صلح با دانایی و آموزش اتفاق می افتد.

کنگره تصویر درستی از عدالت به من داد ،هر یک درست جایی هستیم که باید باشیم و هر کدام بر اثر عملکرد خود به پایین ترین نقطه و دل تاریکی می رویم و این عین عدالت است و همچنین با تلاش و معرفت به تعادل و حال خوش می رسیم و به عمل سالم نزدیک می شویم و این هم عین عدالت است.

کنگره به من پیام محبت می دهد همان اعجاز واقعی که باعث درمان و پیوند گسسته ما می شود،پیامی که اگر بر اب بخوانی جاری می شود و هر چیز را به تحرک و سازندگی فرا می خواند ،پیامی که بر مصرف کنندگان مواد مخدر و خانواده ها می رسانی، احیا می شوند.

کنگره به من یاد داد :ببخش، تا عاشق شوی ببخش، تا رها شوی ببخش، تا زندگی کنی،ببخش ؛همه کس و همه چیز را ببخش و درست زمانی که مصرف کنندگان، مواد را می بخشند به درمان می رسند و درست زمانی که خود را می بخشیم تغییر می کنییم و درست زمانی که کینه و خشم ، قهر ، حسد و تمام ضد ارزش ها را از وجود خود دور می کنیم و زمین و زمان را می بخشیم رها می شویم و عاشق ؛چرا که به این جهانبینی می رسیم که هیچ چیز مهم تر از وجود نازنین من نیست که به چیزی جز ارزش و نیروهای الهی زیبنده شود پس حاضر نمی شوم به خود و درپی آن به هیچ موجودی آسیب برسانم چنین انسانی که در صراط مستقیم قرار دارد شاید دیر برسد اما قطعا و تدیجا به خداوند نزدیک می گردد و این عشق است منتهی باید رها کرد و بخشید تا عاشق شد.

کنگره تصویری از ساختن به من داد،پیش رفتن و ساختن؛ساختن یک کانون گرم به اسم خانواده که تمام دنیا برای داشتن چنین کانونی درتلاش و حسرتند و تلاش برای حفظ و بقای آن که بهای آن بسیار سنگین است کنگره آن قدر مارا عظیم می کند که بتوانیم ستونی برای دگر اعضا باشیم پس قدر خانواده اول و دوم خود (کنگره) را بدانیم.

کنگره تصویر دیگری به من داد؛در کنار همه ی زیبایی ها و نعمت ها ،اضداد وجود دارند تا ما نتوانیم در زمان حال*زندگی کنیم،زیستن در همین لحظه و همین جا رازی است که ما را به حال خوش و آرامش می رساند اما نیروهای بازدارنده تمام تلاش خود را می کنند تا با جهالت خودمان (ترس ها و نگرانی ها و نا امیدی ها و تجربیات تلخی که در خود داریم)ما را یا به گذشته و یا به آینده می برند تا در زمان حال نباشیم چون لحظه ا ی که اکنون در اختیار* من است فرصت رشد به من می دهد پس اگر من غافل باشم کی و کجا به صفات ناپسندم پی ببرم و به خودم برسم و خودم را بشناسم و کی و کجا در کنار عزیزانم باشم و به رشد برسم و کی و کجا...

پس باید آموزش دید و به دانایی رسید تا قوه ی تعقل فعال شود و بتوانیم درست از خطا را تشخیص دهیم،با تعقل است که می توان انسانی اندیشید و انسانی رفتار کرد و انسان بود.

کنگره ما را با خودمان و کل هستی آشتی داد و به ما یاد داد که هر چیز را همان طور که هست بپذیریم و دوست داشته باشیم،تسلیم شدن در برابر مسائل و در اصل پذیرفتن هرچیز و هر کس به همان شکل و در پی آن تلاش منجر به تغییر در آن می شود.

کنگره تصویری از ساختن به من داد،پیش رفتن و ساختن؛ساختن یک کانون گرم به اسم خانواده که تمام دنیا برای داشتن چنین کانونی درتلاش و حسرتند و تلاش برای حفظ و بقای آن که بهای آن بسیار سنگین است کنگره آن قدر مارا عظیم می کند که بتوانیم ستونی برای دگر اعضا باشیم پس قدر خانواده اول و دوم خود (کنگره) را بدانیم.

کنگره نیروی ایمان به خداوند،مسیر و خودمان را هر لحظه در ما بیدار می کند و حال در ازای این حال خوش و آرامش،عشق ایمان و... و مفاهیم سرشار از زیستن برای کنگره چه خدمتی می توان کرد؟؟

همان طور که می گویند نجات یک معتاد(مصرف کننده مواد مخدر) ،نجات یک جامعه است چنان چه هریک از ما فقط و فقط روی خود کار کنیم و از هر لحاظ علم،ایمان و.ورزش..انسان شایسته ای شویم و در اصل بهترین خدمت را به خود کنیم بهترین کار را کرده ایم ،قوت و پایداری کنگره در گرو قوت تک تک ماست، اما د رکنار این ،رعایت قوانین و حرمت های کنگره را نماییم .

انسانی دانا و هوشیار بودن و قوی شدن توام با آموزش چنان چه هیچ موجی ما را به هم نریزد مد نظر کنگره است پس تا می توانیم به دانایی برسیم و این علم را به دیگران برسانیم و به آن ها آموزش دهیم و اگر نمی توانیم چیزی را اباد کنیم خراب هم نکنیم و در حفظ و نگهداری صندلی های کنگره و انتقال آن به آیندگان کوشا باشیم و به هر شکل،زبانی و مال و جانی که می توانیم خدمت کنیم شاید در کنگره همه چیز رایگان باشد اما مفت و بی بها نیست بهایش را با خدمت کردن به دیگران به نوعی برگردانیم که در این صورت باز هم انرزی اش به خودمان بر می گردد.

دیگران کاشتند و ما برداشت کردیم، ما بکاریم و دیگران برداشت کنند/.

با احترام:همسفر آمنه
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، مشارکت همسفران، دستوذ جلسات هفتگی، کمک کنگره به من و خدمت من به کنگره،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ