تبلیغات
c60 - تفاوت بین ممکن و غیر ممکن در اراده هر فرد نهفته است
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

تاثیراتی که اعتیاد برخوشبختی و سرنوشت خانواده می گذارد گاهی اوقات جبران ناپذیر است ؛به اقتصاد لطمه می زند،اغتشاش به وجود می آورد،آسایش و آرامش خانواده را بر هم می زند،بین افراد خانواده دو گانگی ایجاد می کند،بدگمانی ،دو دلی،اضطراب در این خانواده ها نسبتاً همیشگی است.

به خاطر اعتیاد رابطه خانواده با دیگر افراد اقوام،نمی تواند رابطه ای صمیمانه و ملایم و دوستانه باشد.حتی گاه به خاطر فرد معتاد(مصرف کننده)اعتبار خانواده خراب و شخصیت سرپرست خانواده از نظر اقوام فامیل زیر سوال می رود که چرا باید این طور باشد،لابد تربیت درستی نبوده است.

اثرات منفی اعتیاد بر دیگر افراد سالم خانواده مشکل ساز می باشد و تاثیر ناخوشایندی بر ذهن افراد خانواده و خویشان می گذارد.مثلاً بر سرنوشت دختر خانواده تاثیر جالب و مثبتی ندارد همین مسئله باعث ناراحتی می شود و مانع خوشبختی او می شود.

اگر مسئله ی کاری برای دگر افراد خانواده پیش بیاید از طریق پرس و جو و تحقیق برای آن شخص ممکن است مشکل پیش بیایدو به شخصیت و سابقه کاری او لطمه بزند و به او صدمه وارد کند.

به طور کلی باید گفت اعتیاد غولی است که به حریم خانواده آسیب جدی وارد می کند.

اماخانواده ای که دچار این مصیبت شده اند باید سعی کنند فرد معتاد را از این گرفتاری نجات دهند چون خوش گذرانی و لذت دنیا به گیاهی ماند سبز و خرم و به اندک زمانی خشک گشته و هستی آن به باد فنا می رود.

باید فرد بداند که همانطور که روزی سالم بوده باز هم می تواند آن سلامتی را همراه با تجربه های تلخی که در این مسیر پر پیچ و خم و سخت و دشوار به دست آورده دوباره با حرکت کردن درست و حمایت خداوند مهربان بدست آورد.باید بداند که انسان می تواند برای خود معجزه ای باشد ،چون تفاوت بین ممکن و غیر ممکن در اراده هر فرد نهفته است چنان چه حضرت علی (ع) فرموده اند:

کسی که گرفتارفتنه و بلایی گشته را نباید سرزنش کرد چه بسا آن شخص از روی اضطرار و ناچاری گرفتار شده پس سرزنش روا نبود و سودی ندارد،باید او را کمک کرد و یا درباره اش دعا نمود تا از آن بلا رهایی یابد.

به امید رهایی همه مسافران

نوشته ی:  همسفر زهرامحمدی(هاشمی)
طبقه بندی: مقالات،  مشارکت همسفران، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، اعتیاد، اراده، تاثیرات اعتیاد بر خوشبختی و سرنوشت خانواده،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ