تبلیغات
c60 - لژیون همانی است که ما را هر لحظه برای رهایی آماده می کند
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

سال نو را صمیمانه به همه بزرگان و نواندیشان تبریک می گویم و لحظاتی سرشار از سلامتی و کامیابی را از خداوند زیبا ،برایتان خواستارم.

آن چه که در جمعیت احیای انسانی کنگره 60 مطرح است،کار جهت درمان به صورت گروهی است،گروهی متشکل از افراد مسافر که در گذشته سابقه مصرف مواد مخدر داشته و همسفرانی که سابقه مصرف نداشته اند،می باشد.

این جمعیت راز رهایی شان از مواد به نوعی در گرو کمک به رهایی در هم نوع خود است.از لحظه ای که هر فرد پا به نمایندگی خود می گذارد بعد از سلام و احوال پرسی هریک در جایگاهی حاضر شده و خدمتی عهده دار می شوند.

دنیای سراسر آشوب اعتیاد،جایگاه هر فرد را در زندگی می گیرد؛یک پدر مصرف کننده نه تنهاجایگاه پدر و همسر بودن خود را فراموش می کند بلکه به کرار دیده می شود از انجام ساده ترین کارها دور می شود و برای پذیرفتن و به پایان رساندن آن بی انیزه نیز می گردد

دو رکن اساسی در کنگره 60 آموزش و خدمت است شخص بین چرخه آموزش تا خدمت تمام نقش های از دست داده خود را بر می گرداند،به نوعی همان طور که ذره ذره مصرف کننده قهار مواد مخدر شد و اعتیاد در جای جای زندگی اش رسوخ کرد به تدریج پس از آموزش های بسیار پله پله مواد خود راکم می کند و با آموزش و تغییر نگرش خودنسبت به خود، جهان اطراف و خداوند آن چه که یاد گرفت در عمل انجام می دهد که این در قالب خدمت به دیگر مسافر و همسفران خود را نشان می دهد و ذره ذره به حال خوش و آرامش نزدیک می شود

جمعیت احیای انسانی کنگره 60 که هریک از افراد، خود، درمانگر خویشند در لژیون نمود پیدا می کند و در اصل هرفرد خود را در لژیون می یابد،آموزش ها را از اول جلسات می گیرد و برای حضور در لژیون حاضر می شود و آن چه که از لژیون می گیرد، مبنای تغییرات اساسی اش خواهد بود منوط به آن که هر یک هر آهنگ خود را طلب کنیم.

من نیز به هنگام ورودم به کنگره 60، لژیون و صحبت های آرام بخش راهنمایم جذبم کرد و انگیزه مرا تمام هفته برای شرکت در جلسه بعدی بالا نگه می داشت و همین لژیون باعث می شد من منظم تر سر جلساتم حاضر شوم.

چرا به لژیون و حضور در آن این قدر اهمیت داده می شود؟به درستی ک همه ی افراد حاضر در لژیون هم حس ما هستند و ما در کنارآنان احساس راحتی داریم از تک تکشان درس می گیریم و زمانی که یک فرد در لزیون شروع به گره گشایی می کند فرد دیگر هم اماده می شود برای صحبت ،همینکه او می بیند که اعتیاد و مشکلات فراوان، مختص خودش نیست قدری آرام می شود،همین که راهنما که فبلا در جایگاه او بوده است و هر آن چه می گودید راجع به او صدق می کند او را تسکین می دهد.

ما در کنگره حرکت به شکل گروهی را راز درمان خود می دانیم،گروهی که آموزش ها و محبت از آن می گیریم اما با وجود راهنما و گروه هریک تا خواست نداشته باشیم و تا خود را در جمع قرار ندهیم و تا گوش جان به راهنما نسپاریم به درمان و رهایی نمی رسیم.

خداوند رشد انسان را به واسطه حضورش در جمع قرار داده و نیاز هر فرد را در دل دیگری قرار داده و در کنگره 60 هم خدمت به همین جمعیت و محبت به جمیع انان و کمک به رهایی تک تک آنان وجود دارد ما در لزیون می آموزیم تا زمانی که نفرت، خشم ، قهر به تک تک انسان ها از خود دور نکنیم به رهایی نمیرسیم و تا زمانی که این ها را رها نکنیم رها نمی شویم و این را الژیون شروع می کنیمِ،زمانی که من تمام صحبت های هم لژیونی ام را می شنوم تمام خوب و بدش را اما او را دوست دارم برایش دعا می کنم و دستانش را می گیرم و آهسته آهسته این را به خارج از کنگره و خارج از لژیون هم بسط می دهم و درست زمانی که رسیدن به تعادل را با راهنما و هم لژیونی های خود پله پله تمرین می کنیم و از ضد ارزش ها فاصله می گیریم به محبت می رسیم مسافر خود را دوست می داریم همان طور که هست، خود و همه را می بخشیم وباید دانست بذر آن در کنگره و لژیون پاشیده می شود.

به جرات می گویم تا زمانی که در جلسات ،مشارکت ها و لژیون حاضر نشویم،تا زمانی که راز و گره تک تک همسفران و مسافران را نشنویم پی نمیبریم که اشکال کار و گره ما چیست؟گاه ما خود را مبرا از همه می دانیم یا برتر از دگر انسان ها یا خیلی پایین تر از آنان. گره کار همین جاست و ریشه اکثر مشکلات درمنیت است زمانی که در لژیون می نشینی اگر هوشیار باشی خواهی آموخت که در مقابل خداوند هیچ هستی و از جهتی نماینده او بر زمین، پس در هر جایگاه ان طور که شایسته است رفتار میکنی و لزیون و جضور در آن بهترین بستر برای یافتن جایگاهمان است.و لژیون همانی است که ما را برای رهایی . هر لحظه اماده می کند.

با احترام: همسفر آمنهارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ