تبلیغات
c60 - من تو را چگونه درجهان می بینم،آن گونه که خود بینی
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 فروردین 1392

جهان بینی چه هست؟و چرا در درمان کنگره 60 نیز تا این حد مهم است؟

همان طور که می دانید خداوند به جهت رشد و تکامل ،اختیار را به انسان داد که راه را خود بیابد و در این راه یکی مستقیم ترین و دیگری پر یچ و خم ترین را انتخاب می کند.یکی سنگلاخ و بی راهه و آن یکی راهی که مناظر و چشم اندازهایی نیز داشته باشد.

یکی برای رسیدن به مقصود لشکرکشی می کند و دیگری یکه تاز است،یکی با چنگ و دندان و دیگری در صلح وآرامش .اما در این بین توجه به این که در هر نقطه از مسیر به چه میزان به مقصود نزدیک و یا از آن دور می شویم مسئله ای است و دگر این که در این خونخواهی ها و یا صلح طلبی ها چه قدر خود را بیابیم و یا از دست دهیم نیز حائز اهمیت است.

اگر نگاهی به تاریخ بیندازیم و یا مکاتب مختلف را و حتی متون مذهبی را مطالعه کنیم و یا علم شیمی و فیزیک را بررسی کنیم در می یابیم همگی به دنبال قدرت لایزال،جاودانگی،اکسیر جوانی و ماهیتی این چنینی بوده اند؛داشتن قدرت و رسیدن به فرماندهی،خواست حقیقی همه بوده ،هست و خواهد بود.

گاهی شخصی را آنچنان شاد و غرق در لذت می بینی که دوست داری از امکانات رفاهی اش بیشتر بدانی یا علت را بدانی و گاه فردی را ناراحت و همیشه در خود می بینی.گاهی دو دوست،دو همراه و حتی دو نفر را میی بینی که در زیر یک سقف منزل دارند و در ظاهر از یک آب و هوا و امکانات برخوردارند ،اما با دو جایگاه و دو حس متفاوت.

این که چه قدرر از دنیا سهم داشته باشی و نیمه روشن ِ آن، از آنِ تو باشد یا تاریک اش،این که مناظر خوب و یا بد تو را مشغول کند،شادد باشی یا ناراحت و این که در بیرون از خودت ،صاحب چه باشی و چه میزان از هستی را تصاحب کرده باشی همگی بسته به درون تو و باز پس گرفتن نیروهای درونی و فرماندهی وجودت دارد و زمانی می توانی در خانه ،محل کار ،بین دوستان بدرخشی وفرمانده خوبی باشی که ابتدا قرماندهی ذرات وجودی را در دست داشته باشی.

جهان بینی کمک به یافتن راه می کند و آن دانشی است که باعث می شود نه تنها درشادی بلکه در اعماق رنج و تاریکی به کمک آن از لاک سخت خود سر در آوری.

جهان بینی نگرش ما و نگاه ما نسبت به خود ،هستی و خداوند است.همان طور که در جزوه آمده برداشت ،دریافت،ادراک و احساس ما نسبت به خود ،هستی ،میحط اطراف ،خداوند...

این که نسبت به محیط اطراف چه احساسی داشته باشم،و چه برداشت و دریافت نمایم رابطه مستقیمی با این که از درون چه قدر از دانایی برخوردار باشم و چه قدر حس سالم داشته باشم و از قوه تشخیص و عقل بهره مند باشم دارد.

گاهی همه چیز داری و هیچ نداری و گاه هیچ چیز در ظاهر از آن تو نیست و همه چیز داری .واقعا تا به حال اندیشیده اید که بعد از دوران پر اشوب اعتیاد و،بعد از آن که یک مصرف کننده همه چیز را با مواد معامله کرد،چه چیز بعد از درمان او را امید وار نگه می دارد و به شخص امنیت و آرامش می دهد و قدرت حرکت؟!

جهان بینی نه تنها داشتن تصویر درستی از خود و جهان است بلکه دادن تصویری زیبا از خود به دیگران است؛در نظز بگیرید روزهایی که مقابل ایینه می ایستید و خود را زیبا و روزهایی نا زیبا می یابید و در همان ساعات دیگران هم شما را همان گونه حس می کنند و می بینند و این دقیقا به حس و حال درونی ما بستگی دارد،زمانی که افکار دست و پا گیر را از ذهن نرانیم و پا بر ترس و منیت های نا به جا نگذاریم نه تصویر درستی از محیط دریافت و احساس می کنیم و نه تصویر درستی به محیط می دهیم نه زیبا می بینیم و نه زیبا دیده می شویم و زیبایی در تعادل است.

وقتی نسبت به خود و نیروهای درونی شناخت داریم درست همان جایی قرار می گیریم که باید.و به فرماندهی وجود نائل می شویم و همین کافی است.قدرت و جاودانگی از درون آغاز می شود و نیاز به لشکر کشی و راه و بیراه رفتن نیست،از این روست که می گوییم ما همان گونه که خود را در جهان می بینیم،خداوند و کل هستی هم ما را همان گونه می بینند،اگر من تصور کنم که دانا ام،لایق ام زیبا ام ،در کمال سلامت و آرامش هستم و باید باشم،برای رسیدن و داشتن این جایگاه ها همیشه در تلاش هستم و این گونه خواهم بود.

داشتن جهان بینی درست  یعنی بودن در لحظه حال،داشتن آرامش ،صبح به موقع برخاستن،شب آسوده سر بر بالین گذاشتن و در طول روز در کمال تعادل به همه امور رسیدن . به گونه ای که هر لحظه در جایگاه بهتری باشی.

کسی که از جهان بینی درستی برخوردار است، مراقب امور خود است و هر لحظه به سمت رشد میل می کند و هرچه به او وارد می شود او را از مسیر اصلی اش خارج نمی کند و در این نوع نگرش انتظار یک زندگی سالم و آرام می رود اما برای رسیدن به این امر، باید آموزش دید و به دانایی رسید و داشتن دانایی به داشتن یک نگرش درست نسبت به خود،خداوند و هستی کمک می کند.

کسی که بداند برای چه پا به هستی گذاشته و بداند که همه چیز از شناخت خودش شروع می شود،قطعا می داند به کجا هم باید برود.

و....مقصد همین نزدیکی هاست؛وقتی که من عاشق باشم وقتی که با عکس خودم تو آیینه صادق باشم.

با احترام: همسفر آمنه
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، مشارکت همسفران، جهان بینی 1و2،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ