تبلیغات
c60 - با حرکت است که خود را به یاد می آوریم
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392

وقتی نمی دانی چه می خواهی و به کجا باید بروی سر از هر جا در می آوری!!

از طرح این مسئله قصد دارم علاوه بر "راه" به یافتن راه ودانستن این که باید بدانیم به کجا می رویم و چه می خواهیم ،این همان چیزی است که ما را به حرکت و قرار گرفتن در "راه کمک می کند.و از این جا یک مسئله دیگر نمود پیدا می کند:"کدام راه"؟ و"چرا باید حرکت کرد و اصولاً هدف از یافتن راه چیست؟

"با حرکت راه نمایان می شود؛

برایتان پیش آمده که قبلاً مسیری را به کمک دیگران رفته اید و این بار مطمئن نیستید که به تنهایی بتوانید پیدا کنید ولی هنگامی که حرکت می کنید،قدری از مسیر را با توجه به اطلاعات قبلی،هوش-حواس دیدگان...و بقیه مسیر را پرسان پرسان و به کمک دیگران می روید و رفته رفته برایتان آشنا می شود و چه بسا راه بهتری برای رسیدن به مقصود پیدا کنید.

در این بین آن چه تعیین کننده است،حرکت ماست،این وادی می گوید اگر خسته ای و قدم از قدم نمی توانی براری،اگر دلشکسته و نا امیدی،اگر حتی دستانت بسته است و قکرت به هیچ جا نمی رسد و نمی دانی چه کنی اگر هیچ کس را نداری،اگر به ستوه آمده ای و همه ی را ه ها را رفته ای و به هچ جا نرسیده ای ،اگر...حرکت کن،فقط و فقط حرکت کن اما بخواه و حرکت کن،تفکر کن و حرکت کن.

این وادی می گوید:این بار این حرکت و مسیر با تمامی مسیرهای قبلی و تحرک های پیشین ِتو فرق دارد چون مسیری است که با خواست خود قدم در آن می گذاریم هم بلا در آن است و هم نور و رحمت نه باید ترسید نه پیش داوری کرد تنها باید حرکت کرد که با حرکت است که راه نمایان می شود با حرکت است که گره ها باز می شود و بندها گشوده می شود و با حرکت است که زنده می شویم.

باید حرکت کرد چون فقط و فقط با حرکت است که هر آن چه از یاد برده ایم به یاد می آوریم و آن مسیر رفته رفته آشنا می گردد،با حرکت است که خود را به یاد می آوریم.

دقت کرده اید تا زمانی که کاری برای انجام دادن ندارید و تا زمانی که حداقل برای خودتان سازنده نیستید و حرفی برای گفتن ندارید و متفاوت بودن را تجربه نکرده اید انگار چیزی گم است و کم است به محض این که خلق می کنید ،می سازید،طرحی نو می اندازید و یا مثلاً در شرایط عادی توپی را گل می کنید چه قدر به حال خوش می رسید گویی گم گشته خود را پیدا می کنید و این مهم با حرکت میسر می شود و منظور از نمایان شدن راه همین است.

با حرکت است که می توان به عادی ترین شرایط و از ان جا به بلندترین قله ها دست یافت.

روزهایی که می نویسم حتی در جلسات مشارکت می کنم،ورزش می کنم و در کل در تحرک و تلاشم و کاری برای انجام دادن دارم و پیوسته در مسیر هستم بیشتر یاد می گیرم و بیشتر از خود به یاد می آورم وحالم خوش است و این انگیزه مرا بیشتر می کند و مرا سوق می دهد به سمت کارهای بعدی و این حرکتی در پی حرکت دیگر است.

و...همگی به زمین آمده ایم تا فرصتی باشد برای پیمان نیمه تمام خود وآن چه بستیم و شکستیم و آن چه بستیم و یادمان رفت...و در این وادی به بستن پیمان اشاره شده است و در حرکت های خود باید یادمان باشد که برای رسیدن به رشد لازم و فرمانده شدن باید فرمان های خداوند را اجرا کرد و تلاش بیشتر برای ارزشی کردن امور خود نماییم،زندگی کنیم و بگذاریم دیگران هم زندگی کنند.

زمانی که حرکت می کنیم و قدم های راسخ برای رسیدن به مقصود بر می داریم و در این بین به رشد دیگران هم کمک می نماییم همیشه حال خوش داریم و هر لحظه پیوند های ما قوی و ناگسستنی می شود.

با احترام:همسفر آمنه
طبقه بندی: مقالات،  دستورجلسات هفتگی،  مشارکت همسفران، 
برچسب ها: کنگره 60، درمان اعتیاد، مشارکت همسفران، وادی 8، با حرکت راه نمایان می شود،
ارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ