تبلیغات
c60 - عشق واقعی ؛شفاست و درمان
c60
مشاورو راهنمای خانواده ( درمان اعتیاد )

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 27 شهریور 1392

تا سختی نباشد، عشق پیدا نیست

عشق دلیل زندگی و مایه حیات است

چهاردهمین جلسه از دور پنجم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰، نمایندگی صالحی با استادی همسفر خانم فریده و نگهبانی همسفر خانم آمنه و دبیری همسفر خانم نسرین با دستور جلسه « وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من» در روز دوشنبه 25 شهریورماه سال 92 راس ساعت 17 آغاز به کار نمود. در ادامه گزارش مختصری از آنچه در این جلسه گذشت، پیش روی شماست.

دستور جلسه هفته قبل (سیستم ایکس) ارتباط تنگاتنگ با وادی چهاردهم دارد یعنی اگر سیستم ایکس ما کار نکند، نمی‌توانیم وارد وادی چهاردهم شویم. اگر عقل، حس و ... خود را متعادل نکنیم، محبت دیگران را نمی‌توانیم درک کنیم. شخص خیلی سعی می‌کند تا محبت خود را نشان دهد ولی ما آن را درک نمی‌کنیم، به دلیل اینکه حس ما بسته است و یکسری از روزنه‌ها بسته است.

«آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است .»

یعنی کسی که محبت ندارد خالی است و چیزی درونش ندارد. چون انسان بسته به محبتی که دارد با ارزش است. اگر ظرفی طلا داشته باشد بهتر است یا خاک و هرچه محبت خالص تر باشد با ارزش تر است. خلوص به دست نمی‌آید مگر با درد. عشقی که حتی بین جوان‌ها، همسران و فرزند و والدین هم رخ می‌دهد. منظور ما فقط عشق آسمانی نیست. ولی اگر عشق ما به جایی نمی‌رسد و یا با چیز کوچکی می‌رنجیم به دلیل این است که مقاومت نمی‌کنیم. نمی‌توانیم درد و رنج نکشیم و بعد بگوییم ما عاشق هستیم.

برای رسیدن به عشق واقعی مثل طلا باید ذوب شد و حرارت دید و چرا که هر چه طلا بیشتر حرارت ببیند با ارزش تر است و عیار بالایی پیدا می‌کند. بنابراین نمی‌توان بدون درد و رنج وارد وادی عشق شد.

اگر از همه سختی‌ها عبور کردیم آن وقت می‌توانیم بگوییم عاشق واقعی هستیم. اگر عشق به معنای واقعی وجود داشته باشد واقعا شفاست و درمان است.

گاهی ما فقط عاشق یک عده خاصی هستیم اما عشق یعنی همه انسان‌ها را دوست داشته باشیم. چرا مصرف کنندگان به سمت اعتیاد رفته و به تاریکی فرو رفتند؟ آن‌ها رفتند تا عبور کنند و خالص شوند. مصرف کنندگان محبت واقعی را داشتند که یکدیگر را پیدا کردند و دور هم جمع شدند. مثل کسانی که در شهرهای مختلف شعبه زدند.

اگر هیچ کاری هم که انجام ندهیم، دیگران می‌گویند حتما در کنگره یک چیزی وجود دارد و پیگیری می‌کنند. این‌ها همان رشته‌های محبت است که ما را به هم متصل می‌کند.

در ادامه استاد پیامی‌را از کتاب گفت که ( اضداد در جهان باعث می‌شوند که ما به شناخت و آگاهی برسیم، پس وجود قهر، خشم، تاریکی و ... لازم هستند؛ اگر نیروهای منفی نباشند ما هیچوقت نیروهای الهی را نمی‌شناسی.)

زنجیره‌های عشق اگر وجود نداشته باشند ما همدیگر را پیدا نمی‌کنیم. امید داشتن به این قضیه باعث آرامش و حال خوش ما می‌شود.

منبع وب نمایندگی صالحیارسال توسط همسفــــر آمنه
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ